Цікаві факти про космонавтів

Цікаві факти про космос і космонавтів

Перший вдалий політ у космос здійснив Юрій Гагарін 12 квітня 1961 року. О 9.07 годині його космічний корабель стартував з космодрому Байконур, облетів Землю за 108 хвилин і приземлився поблизу міста Енгельс. За деякими даними, до Гагаріна в космос намагалися полетіти ще 4 людей, однак вони не повернулися живими. Варто зазначити, що вдалий політ Гагаріна пов’язаний із діяльністю видатного українського вченого та конструктора Сергія Корольова. Саме завдяки його геній програма “Восток” увінчалася успіхом.
Перший українць у космосі – Павло Попович. Він побував там ще у серпні 1962 році, а потім у липні 1974 року. Звісно, його вважали передусім радянським космонавтом, однак про те, що він українець, а після космосу був ще й народним депутатом України – забувати не варто.
У листопаді-грудні 1996 року відбувся перший політ в космос українця (саме з незалежної України) – Леоніда Каденюка. На космічному кораблі “Колумбія” в рамках українсько-американського проекту космонавти побували в космосі понад 15 діб. Під час цього польоту за межами нашої планети побували український прапор та тризуб, а також пролунав Гімн України.
Перша жінка в космосі – Валентина  Терешкова. У 26 років вона – радянський космонавт – здійснила політ в космос, де за 71 годину 48 разів облетіла Землю і успішно повернулася.
Вчені досі не знають про реальні розміри чорної діри. Деякі вважають, що її площа дорівнює невеликому містечку, інші – що дірка гігантська, розміром з Юпітер.

З нашої планети можна розглядати інші галактики, причому не одну і не дві, а кілька тисяч. Найбільш помітні з них – галактика Андромеди і Магелланові Хмари. Загалом, скільки всього галактик у космосі, підрахувати поки нереально. Можна говорити тільки про те, що їх мільйони. Невідомо також і те, скільки в нашому Всесвіті зірок.
Сонце теж коли-небудь «помре», але станеться це ще дуже нескоро – йому відпущено мінімум 4,5 мільярда років. Щоб зрозуміти, наскільки величезне це світило, уявіть, що воно одне становить99% від ваги всієї нашої Сонячної системи!
Навіть якщо космічні кораблі досягнуть всіх планет Сонячної системи, здійснити посадку на деякі з них буде дуже проблематично. Меркурій, Венера, Плутон і Марс – тверді тіла, а от Юпітер, Уран, Нептун і Сатурн – це величезні скупчення газів і рідини. Правда, у них є свої супутники, на які і зможуть висадитися астронавти.
Ви, напевно, зауважували, що деякі зірки не «зависають» в одній точці, а повільно пересуваються по нічному небу. Насправді, це не зірки, а штучні супутники Землі.

Комментарии

Популярные сообщения